Tüyap, ikinci yarıya Eskişehir Tarım Fuarı ile başlıyor

7 – 11 Eylül 2022 tarihlerinde Tüyap Eskişehir Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Eskişehir Tarım Fuarı 3. kez tüm tarım sektörünü bir araya getirmeye hazırlanıyor. 

Eskişehir’in ardından sırasıyla Samsun, Bursa ve Adana Tarım Fuarları ile İstanbul’daki AgroShow için de geri sayım başladı. 

 

Tüyap tarafından Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi desteği ile Eskişehir’de ETO – Tüyap Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Eskişehir 3. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı kapılarını 7 Eylül’de açacak. 5 gün sürecek olan fuarın, başta Eskişehir Ticaret Odası ve T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere Eskişehir Ticaret Borsası, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Eskişehir Ziraat Mühendisleri Odası, Eskişehir-Bilecik Veteriner Hekimler Odası gibi birçok iş birlikçisi bulunuyor.

 

Bölgesel çiftçi gücünü temsil ediyor

Fuarda, traktörler, biçerdöverler, hayvancılık, tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, zirai ilaçlar, gübreler, tohum, fide, fidan, sera teknolojileri, sulama sistemleri, çiftçilik ekipmanları, canlı hayvan yetiştiriciliği, hayvansal üretim makineleri, tarımsal ürünler olmak üzere tarım alanında geniş bir yelpazede ürün ve teknoloji yer alacak. 

 

Konya, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Ankara gibi tarım alanında güçlü illere yakınlığı sebebiyle kritik bir öneme sahip olan fuara; özellikle Eskişehir’den ayçiçeği, şeker pancarı, tahıl üreticilerini, Kütahya ve Afyon’dan haşhaş, patates, ayçiçeği, pancar üreticilerini, Eskişehir’den ise sera bitkisi, sebze ve zeytin üreticilerinin yoğun ilgisi ve ziyareti bekleniyor. Eskişehir’in Sarıcakaya ve Mihalgazi ilçelerinin mikroklima iklim özelliğinden yararlanarak Antep fıstığı, zeytin, nar, incir gibi meyveler yetiştiren üreticiler ve Eskişehir ve civarındaki başarılı pancar kooperatifi oluşumu bu yıl da fuarda bölgesel çiftçi gücünü temsil edecek. 

 

İkinci yarı sektör buluşmalarının ilki

Eskişehir Tarım Fuarı, hem Tüyap Fuarcılık Grubu’nun hem de Tüyap tarım fuarlarının ikinci yarı yıldaki ilk fuarı olma özelliğini taşıyor. Hemen ardından açılacak olan Samsun Tarım Fuarı 14-18 Eylül arasında, Bursa Tarım Hayvancılık Fuarı ise 4-8 Ekim’de gerçekleşecek. 2022 tarım fuarları 1-5 Kasım arasındaki Adana Tarım Sera Bahçe Fuarı ve 7-10 Aralık’ta yurt dışı ziyaretçilere odaklanan ve İstanbul’da gerçekleşecek olan AgroShow Eurasia ile sona erecek.

 

Eskişehir Tarım Fuarı ilk dört gün 10.00-18.00 arası, son gün ise saat 17.00’ye kadar ziyaret edilebilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
elektronik sigara istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı