AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde Eylül Atölyeleri

AKM Çocuk Sanat Merkezi, minikleri sanatın büyülü dünyasıyla tanıştırmaya devam ediyor. Sanat yoluyla çocukların sosyal becerilerine, zihinsel ve bedensel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen çok sayıda atölye, eylül ayında da AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. 

METİN CEYRAN İLE RESİM SEVİNCİ // 10, 11, 17, 18, 24, 25 EYLÜL // 12.00

Metin Ceyran ile Resim Sevinci, AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde bu eylül geleceğin ressamlarını yetiştirecek! Ressam Metin Ceyran’ın yönetiminde düzenlenen atölye, çocukları resim yapmanın büyülü dünyasına davet edecek. Her atölyede farklı bir tema ile resim yapan çocuklar, duygu ve düşüncelerini kâğıda aktaracak. İç dünyalarını boyayla dışa vuran minikler, hayal ve gözlem yeteneklerini geliştirirken zihinsel ve el becerilerini de artırma imkânına kavuşacak.

 

RİTİM VE MÜZİK ATÖLYESİ // 10, 11, 13, 14, 15, 17, 18, 20, 21, 22, 24, 25, 27, 28, 29 EYLÜL // 13.00, 15.00
Ritim ve Müzik Atölyesi, çocuklara AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim sunacak. Erken müzik eğitimi kapsamında planlanan atölyeye katılan minikler; yer davulu, metalofon, ritim çubukları, ses boruları ve üçgen ziller gibi orff çalgılarla ritim duygularını geliştirecek. Müziğin birleştirici gücünü çalgılar ve oyunlarla deneyimleyen çocuklar, orkestranın parçası olma, el-göz-beyin koordinasyonunu geliştirme ve koordinasyonunu artırma gibi kazanımlar edinecek.

 

CEMAL USTAOĞLU İLE ORİGAMİ ATÖLYESİ // 10, 11, 17, 18 EYLÜL // 14.00

Cemal Ustaoğlu ile Origami Atölyesi, minikleri AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde kadim Japon sanatının incelikleriyle tanıştıracak. Tiyatro oyuncusu ve çocuk kitapları yazarı Cemal Ustaoğlu yönetiminde gerçekleştirilen atölyede çocuklar hep birlikte yeni bir şey üretmenin keyfini tadacak. Origami sanatıyla kâğıttan üç boyu nesneler yapmayı öğrenen minikler, yaşıtlarıyla birlikte hayal güçlerini kullanırken ince motor becerilerini ve el-göz koordinasyonlarını da geliştirecek. Her atölyede kâğıttan başka bir obje yaratan çocuklar, eserleriyle çeşitli oyunlar oynayarak eğlenecek.

 

UKULELE ATÖLYESİ // 10, 13, 14, 15, 17, 20, 21, 22, 24, 27, 28, 29 EYLÜL // 15.00, 16.00

Ukulele Atölyesi, müziksever minikleri yepyeni bir enstrümanla tanıştıracak! Ukulelenin temel akorları, melodileri ve parmak kombinasyonlarını öğrenen çocuklar, atölye için belirlenen şarkıyı hep birlikte çalıp söyleyecek. Her atölyede yepyeni bir şarkıyla tanışan minikler, müzikle doyasıya eğlenirken kısa sürede geniş bir ukulele repertuvarına da sahip olacak.

 

YARATICI DRAMA ATÖLYESİ // 11, 18, 25 EYLÜL // 14.00

Yaratıcı Drama Atölyesi, çocukları AKM Çocuk Sanat Merkezi’nde rol yaparken yeni deneyimler kazanacakları unutulmaz bir maceraya davet ediyor! Sanatla çözüm ve arayışlara çıkma imkânı sunan atölye, çocukların sosyal ve iletişim becerilerini geliştirirken özgüvenlerini de artıracak. Hayal güçlerini arkadaşlarıyla birlikte sahneye taşıyan minikler, rol ve doğaçlama yaparak sanatsal ifadenin gücüyle tanışacak.  

 

MASAL ATÖLYESİ // 11, 18, 25 EYLÜL // 15.00

Masal Atölyesi, minik sanatseverleri masalların büyülü dünyasıyla tanıştıracak. Atölyede dinledikleri masallarla yepyeni bir düzlemde karşılaşan çocuklar, masallardan esinle resimler yapacak. Dinledikleri hikâyelere hayal güçlerini de katan minikler yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayacak. Hayal güçlerini kâğıda dökerek özgürce yaratmanın mutluluğunu tadan çocuklar, farkındalık ve özgüvenlerini de yükseltecek.

 

MARAKAS YAPIMI ATÖLYESİ // 10 EYLÜL // 16.00

Müziğin ve geri dönüşümün gücü, Marakas Yapımı Atölyesi’nde çocuklara unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Atölyeye katılan minik sanatseverler, plastik tabaklar ve renkli kâğıtlar gibi atık malzemeler kullanarak Latin Amerika müziğinin sevilen çalgısı marakası yapmayı öğrenecek. Kullanılmayan malzemelerle yepyeni bir müzik aleti yaratan çocuklar, geri dönüşüm konusunda da farkındalık kazanacak. Marakas yaparken el becerilerini geliştiren minikler, kendi ürettikleri çalgılarla müzik yapmanın keyfini ve doğaya katkıda bulunmanın mutluluğunu birlikte yaşayacak.

 

YARATICI DANS ATÖLYESİ // 10, 17, 24 EYLÜL // 16.00

Yaratıcı Dans Atölyesi, minik sanatseverlere yaratıcılıklarını dans yoluyla ifade etme imkânı sunacak. Sevdikleri müzikler eşliğinde basit dans hareket kombinasyonlarıyla tanışan çocuklar, dans ederken doğaçlama yapmayı ve hayal güçlerini kullanmayı öğrenecek. Minik dansçılara yaşıtlarıyla gönüllerince dans ettikleri keyifli bir deneyim sunan Yaratıcı Dans Atölyesi, geleceğimizin sanatseverlerinin zihinsel ve bedensel gelişimlerine de katkıda bulunacak.

 

KUKLA YAPIMI ATÖLYESİ // 17 EYLÜL // 16.00

Kukla Yapımı Atölyesi, çocuklara en sevdikleri oyuncaklar arasında yer alan kuklaları kendi yaratıcılıklarını kullanarak tasarlamayı öğretecek. Atık malzemeler kullanarak birer kukla yaratan çocuklar, doğaya zarar vermeden bir şey üretmenin keyfini yaşayacak. Geri dönüşümün sanat ve eğlenceyle buluştuğu bu eğlenceli atölye, miniklere hayal güçlerini ve el becerilerini de geliştirme imkânı sunacak.   

 

BEZ ÇANTA TASARIMI ATÖLYESİ // 24 EYLÜL // 16.00

Bez Çanta Tasarımı Atölyesi’nde minikler yaratıcılıklarını kumaş üzerinde sergileyecek. Çeşit çeşit malzemelerle rengârenk çantalar yaratan geleceğin tasarımcıları, el emeği göz nuru çantaların sahibi olacak. Bez çantalar üzerinde farklı tekniklerle çalışarak el becerilerini geliştirme imkânı yakalayan çocuklar, sanat yoluyla günlük objelere farklı bir gözle bakmayı da öğrenecek.  

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
elektronik sigara istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı