İzmir Fuarı’nda eğlence ve sanat devam ediyor

91. İzmir Enternasyonal Fuarı, 91’inci yaşını İzmirlilerle birlikte büyük bir coşku ile kutlamaya devam ediyor. İzmir Fuarı’nın üçüncü gününde, Atatürk Açık Hava Tiyatrosu’nda Yasemin Sakallıoğlu, Rock&Rap Sahnesi’nde Patron, Mogambo Geceleri’nde ise Ceylan Ertem sahne aldı. 

 

Bu yıl dünyanın en büyük gastronomi fuarı Terra Madre Anadolu İzmir ile birlikte gerçekleştirilen 91. İzmir Enternasyonal Fuarı, tüm coşkusu ve heyecanıyla devam ediyor. Fuar’da üçüncü günün akşamı Rock&Rap Sahnesi’nde Türkçe rap dünyasının sevilen isimleri listesinde başta gelen Patron sahne aldı. Çıkardığı parça ve albümlerle müzik listelerinde hep üstlerde yer alan Patron, şarkılarıyla alanı dolduranlara güzel bir gece yaşattı. Gerçek adı Ege Erkut olan ünlü rapçi, anne babasının, kendisine isim koyma hikâyesinin İzmir’e dayandığını anlattı. Patron, “Annem ve babam İzmir’e Ege Üniversitesi’nde okurken tanışıp evlenmiş. Birçok kez de şu an konser verdiğim İzmir Fuarı’na gelmişler. İzmir ve Ege’ye olan sevgileri nedeniyle de ismimi Ege koymuşlar” dedi.

 

Yaklaşık iki saat sahnede kalan ünlü rapçi, dillerden düşmeyen, milyonlarca kez dinlenen şarkılarını seslendirdi. Kültürpark 3 No’lu Hol önündeki Rock&Rap Sahnesi, sırasıyla Perdenin Ardındakiler, Sena Şener, Lil Zey, Pentagram, Can Gox ile Anıl Piyancı ve Contra’yı müzikseverlerle buluşturacak.

 

İzmir konser vermekten en çok keyif aldığım şehir

Fuarın klasikleri arasına giren Mogambo Geceleri, üçüncü akşamında Ceylan Ertem’i ağırladı. Poptan caza ve türkülere kadar kendine has tarzıyla şarkılarını seslendiren Ertem, ilk şarkısını söyledikten sonra “Fikrimiz firarda arkadaşlar. Mapusa da soksanız diyelim, fikirleri sokamazsınız, şarkıları hapsedemezsiniz diyelim. O zaman şikâyetim var cümle yasaktan” diyerek Hakim Bey şarkısını söyledi. Ceylan Ertem, kendi şarkılarının yanı sıra Sezen Aksu’dan Ahmet Kaya’ya ve Neşet Ertaş’a kadar birçok sanatçının eserini de seslendirdi. Enerjisi ile dikkat çeken sanatçı, dinleyenlerine keyifli dakikalar yaşattı. Mogambo’da Fuar boyunca müzik durmayacak. Birsen Tezer 5 Eylül, Ibis Maria 6 Eylül, Mirkelam 7 Eylül, Öykü Gürman 8 Eylül ve Buzuki Orhan da 10 Eylül’de sahne alacak. Ezgi Bıcılı’nın ön grup olarak sahne aldığı Mogambo Geceleri’nin biletlerinin satışı ief.izfas.com.tr adresinden yapılıyor.

 

Atatürk Açık Hava’da ikinci konuk Yasemin Sakallıoğlu oldu

Atatürk Açık Hava Tiyatrosu Etkinlikleri’nde ikinci konuk ise komedyen Yasemin Sakallıoğlu oldu. Sakallıoğlu, Doğru Koca Nasıl Seçilir? isimli gösterisiyle açık hava tiyatrosunu dolduran izleyicilere unutamayacakları bir akşam yaşattı. Sahneye, ekibiyle birlikte çıkıp dans eden sevilen komedyene izleyiciler de alkışlarıyla ve kahkahalarıyla da bol bol karşılık verdi. Genç komedyen, gösterisinde; aile bağları, kadın erkek ilişkileri ve bu ilişkilerin psikolojik etkilerini çeşitli tiplemelerinden yardım alarak esprili bir dille aktardı. Sürpriz sahne performansı, Sakallıoğlu’nun yaşamının birbirinden komik hikâyelerinin anlatıldığı gösteri, büyük ilgi gördü. Atatürk Açık Hava Tiyatrosu’nda etkinlikler, Meksika Açmazı ve Armağan Çağlayan ile Size Anlatacaklarım Var gösterileriyle devam edecek. Etkinlik biletleri satışı ise kultursanat.izmir.bel.tr adresinden yapılıyor. 

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Folkart ana sponsorluğu Migros etkinlik sponsorluğu, Batı Anadolu, Çimentaş, ESBAŞ, İZKA İnşaat, Jimmy Key, Karluna, Luna, Nemport, Tankar, Uniteks sponsorluğu, Kafa Radyo medya sponsorluğunda düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı, 11 Eylül tarihine kadar teknoloji, ticaret, kültür, sanat ve eğlencenin her yaş grubuna hitap eden etkinlikleriyle İzmirlileri karşılayacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

deneme bonusu veren siteler
elektronik sigara istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı